Fjalë të arta nga Daut Demaku

Agim Gashi at 20h05
18
Dec
2010
Fjalë të arta nga Daut DemakuFjalë të arta nga Daut Demaku
A ka kuptim të ecësh zhagas nëpër jetë, të jesh një prej gjithë atyre që e përbëjnë kopenë, apo të zbulosh fuqinë tënde të panjohur dhe të bëhesh me i rëndësishmi, më i dalluari, më i suksesshmi? Nuk ke ardhë në jetë të bëhesh kopje e askujt, sepse nuk ka nevojë të jenë dy njerëz të njëjtë në jetë, por ke ardhë që të plotësosh detyra krejtësisht të veçanta dhe të arrish majat e suksesit. [......]
About
This topic belongs to the forum
  • Forum i hapur. Agim Gashi. Agim Gashi. Agim Gashi Forum i hapur. Agim Gashi.

  • Numbers of topics : 31265
  • Numbers of messages : 47680
  • Numbers of users : 724
  • Numbers of points : 617
Similar topics
Po hapim këtë temë që të postojmë fjalë të urta popullore dhe t'u japim nuanca humori, dmth. t'jua shtojme kuptimin humoresk! Po filloj unë me disa: * "Punën e sotme mos e lër për nesër...shtyje sa të mundesh"... * ''Qente le te lehin, t
Jeta dhe veprimtaria ime Nga Ibrahim Daut Hoxha U linda në Konispol më 15.04.1923. Që sa njoha veten, mbaj mend mbledhjet e fshehta që bëheshin në shtëpitë tona me çamër të ndryshëm që vinin nga përtej kufirit shtetëror me Greqinë dhe ata që
Përshëndetje dhe respekt të nderuar/a kudo që jeni Më këtë rast po shfrytëzoj mundësinë e dhënë që të ju uroj edhe festat e përbashkëta të këtij fund viti siç janë: Krishtlindjet,ndërrimin e vitit që po e lëmë më këtë qe po vjen si dhe festa tjera
Intervistoi: Sabir KRASNIQI Bisedë konkrete me Daut Demakun A MUND TË BËHET NJERIU MILIARDER VETËM ME MENDIME ? (Pjesa e parë) Në Kosovë, këtë verë, po ndodh një fenomen i rëndësishëm: ngado të shkosh, në të
Forums from same category