Results 1 for

"fjale te arta nga daut demaku"

Fjal te urta - Islame
Virtyti i diturisë është më i dashur tek Allahu se virtyti i adhurimit.″
Aspirina të mbron nga kanceri
Marrja e dozave të vogla të aspirinës në mënyrë të rregullt ndihmon në uljen e rrezikut për tu prekur nga një morri llojesh të kancerit. Njerëzit mbi 40 vjeç duhet ta marrin aspirinën në baza ditore. Studimi tregon se njerëzit të cilët e kanë marrë
Keshilla per flokë nga kuzhina
Ne te gjith e duam flokun tone dhe nuk pertojme te provojme c’do produkt qe del neper dyqane, por pse te harxhosh leke kot kur mund te arrish te njejten qellim me produktet qe ke ne kuzhine? Per floke te bukur dhe te shndritshem provo keshillat e
Nga cilat sëmundje preket zemra më shpesh
Nga cilat sëmundje preket zemra më shpesh Sëmundjet që prekin zemrën më shpesh, klasifikohen në disa kadegori. Kjo varet nga mosha. Kështu, në moshat e fëmijërisë, ne kemi atë që quhet veset e lindura të zemrës, ose sëmundjet e lindura të zemrës. Këto
Paniku, shton rrezikun per tu prekur nga semundjet e zemres
Paniku, shton rrezikun per tu prekur nga semundjet e zemres Çdo njeri pushtohet nga ankthi, si në rastet kur është vonë për punë, shkollë ose për një takim të rëndësishëm. Por kur ky ankth është i vazhdueshëm a pa arsye, ai quhet çrregullim apo sulm
Rritja e Fëmijut
Përgjegjësia e nënës dhe babait: Çdo njeri është përgjegjës për fushën e vet të përgjegjësisë dhe për ata që ka nën vete. Të gjitha sukseset në vëzhgimin dhe kujdesin përkatës do të shkruhen në shtyllën e mirësive dhe bukurive tuaja, kurse të gjith
Alien ne Tokë
Alien ne Tokë Mister ne Meksike ku nje televizion zbulon te dhena tronditese per pranine e nje qenieje jashtetokesore ne vitin 2007. Pamjet filmike tregojne qarte pranine e nje qenieje te panjohur me koke te madhe qe eshte gjetur nga fshatar i
Shenjat e sëmundjeve të zemrës
Shenjat e sëmundjeve të zemrës Shenjat varen nga lloji i sëmundjes. Por shenja më e prekshme nga njerëzit që i bëjnë më të ndjeshëm të drejtohen tek mjeku është dhimbja që ata ndjejnë në kraharor dhe pikërisht në zonën e mesme të kraharorit që mund të
Ngrohja Globale, temperaturat do të rriten me 4 gradë në vit
Ngrohja Globale, temperaturat do të rriten me 4 gradë në vit Një studimi i hartuar nga një prej organizmave kryesore që monitoron ndryshimin e klimes, Qendra Hadley në Britani, parashikon një rritje prej katër gradësh të temperaturës globale në vitet
Si ti drejtoni flokët
Dimri dhe ngrohja nga të ftohtit mund të shkatërroi rëndë edhe flokun tuaj. Shkencëtaret e Institutit Queensland për Mjekësi Hulumtuese në Australi kanë numëruar idetë e tyre dhe kanë krijuar një hap që mund të drejtoj flokët kaçurrele për të mirë në të
E pamundur rritja e pagave nga grantet e komunave
Është vënë në pikëpyetje realizimi i premtimit të befasishëm të kryeministrit në largim Hashim Thaçi për rritjen e pagave prej 50 për qind për 25 mijë mësimdhënësit e nivelit parauniversitar. Premtimet e kryeministrit Thaçi për rritje pagash të
Si bëhet parandalimi i semundjeve te zemres
Si bëhet parandalimi i semundjeve te zemres Kjo është shumë e rëndësishme pasi duke bërë parandalimin kursejmë më shumë sëmundje që kanë kosto të lartë shëndetësore dhe ekonomike. Parandalimi në këto sëmundje është që nga kujdesi i nënës shtatzënë që
Për majet e djegura
Flokët e thyera dalin ne dukje vetëm kur e kruajmë kokën. Sado shumë që të jenë nuk mundë ta ripërbëjne vetën. Gjëja që duhet të bëni është që flokët ti merrni nën kontrollë ose gjatë prerjes të premtoni se herën tjetër do të jetë më mirë. Nuk dihet
A demton femijen seksi gjate shtatzanise?
A demton femijen seksi gjate shtatzanise?Midis frikave te ndryshme qendron edhe ajo qe mund t`i besh keq femijes. Rreth 70% e meshkujve qe nuk bejne dashuri me femren e tyre shtatzene e kane kete frike.Asnje panik fetusi eshte i mbrojtur nga
Formula DBF kundër rënies së flokut
Rastet që mund të ndihmohen nga formula DBF kundër rënies së flokut: 1. Rënia e trashëguar e flokut. Siç e thamë më sipër, faktori trashëgues në rënien e flokut është nga shkaqet kryesore të rënies së flokut tek burrat dhe ai i ndodh 2 burrave në çdo
Results 1 to 15 on 15
for "fjale te arta nga daut demaku"
Active topics
Active topics
Popular topics
Popular topics
Unanswered topics
Unanswered topics